- همکاری در فروش


همکار گرامی، شما نیز می توانید محصولات خود را در وب سایت شرکت به لاب طب به فروش برسانید.
برای اینکار، ابتدا باید محصول خود را ثبت کنید.
آخرین محصولات ثبت شده :

نام محصول قیمت پیشنهادی
هود میکروبیولوژی کلاس II 32.000.000 ریال
آب مقطرگیری 4 لیتر در ساعت طرح GFL آلمان 7.800.000 ریال
دستگاه اتو کلاو 25 لیتری دیجیتال 19.950.000 ریال
میکرو پلیت واشر اتوماتیک مدل 2600 کمپانی Awareness آمریکا 123.500.000 ریال
میکرو پلیت ریدر مدل Stat fax 3200 از کمپانی Awareness آمریکا 147.500.000 ریال

ثبت محصول شما    لیست همه محصولات

 • به طور موقت دسترسی مقدور نمیباشد
 • , درجه سانتیگراد
 • رطوبت : درصد
 • سرعت باد : کیلومتر در ساعت
 • میدان دید : کيلومتر
 • فشار : متر مربع
 • طلوع آفتاب : صبح
 • غروب آفتاب : بعدازظهر
 • پیش بینی وضع هوا

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات، ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید.


شما اینجا هستید : صفحه نخست » مقالات علمی » توليد صنعتي چسب

- توليد صنعتي چسب

 

چسب هاي بسياري براي متصل کردن اجسام مشابه يا غير مشابه در دسترس هستند. امروزه تقريبا استفاده از چسباننده هاي طبيعي مثل سريش بجز موارد استفاده خاصي منسوخ شده است. در عوض هر روز شاهد توليد و سنتز چسب هاي جديدي هستيم که منشأ پليمري دارند. چسب ها در اشل صنعتي به شيوه هاي گوناگوني تهيه مي شوند که در اين بحث برخي از مهمترين روشها را معرفي مي کنيم .

 • پخت يا پروراندن رزين چسب به صورت يک جسم جامد


اپوکسي ها معروفترين چسبهاي اين گروه هستند که با استفاده از رزينهاي سيکلوآليفاتيک ، طوري فرمولبندي مي شوند که در دماهاي بالا قابل استفاده باشند. براي سنتز چسبهاي قوي و نيمه انعطاف پذير از رزينهاي اپوکسي با عوامل پخت پلي آمين يا پلي آميد استفاده مي شود و بيشتر اپوکسي ها بدون استفاده از مواد افزودني هم چسبندگي خوبي دارند. زمان پخت مي تواند از ثانيه ها تا روزها طول بکشد که اين امر به کاتاليزورها و دما بستگي دارد .

اپوکسي فنولي با استفاده از اين چسبها مي توان اتصالاتي پديد آورد که تا 315 ?C پايدار هستند. اين چسبها در دماهاي بالا پرورده مي شوند و از آنها براي پيوند ساختماني و لانه زنبوري استفاده مي شود. از ديگر چسبهاي اين گروه مي توان از پلي استرها (که ارزان قيمت و زودگير و شکننده هستند)، سيليکونها ، سيانوآکريلاتها و آکريليها ، نام برد.

 • تبخير حلال از محلول پليمر گرمانرم


مواد پليمري حل شده در حلالها مي توانند چسبهاي مفيدي تشکيل دهند. با تبخير حلال ، پليمر گرمانرم جامدي حاصل مي شود که به چسب حلال معروف است. از اين گروه مي توان نيتروسلولز را نام برد که سالها محلول 10 تا 25 در صد آن به عنوان چسب هواپيما و يا براي مصارف خانگي استفاده مي شد.

آکريليها ، محلول رزينهاي آکريليک پرورده شده هستند و به چسبهاي پلاستيک مشهورند و براي متصل کردن پلاستيکهاي ABS ، پلي استيرن و آکريلي مؤثرند. سيمانهاي لاستيکي هم جزو چسبهاي حلال مي باشند.

 • تبخير آب از يک شيرابه پليمري


شيرابه ها از ذرات کوچک پليمر پرورانده شده معلق در آب تشکيل شده اند و در موقع تبخير آب ، ذرات بوسيله نيروهاي واندرواسي به يکديگر متصل مي شوند. رزين خشک شده ، ديگر در آب حل نمي شود. از اين چسبها مي توان پلي وينيل استات را نام برد که براي اتصال قطعات چوبي بکار مي رود و به صورت شيرابه (محلول در آب) عرضه مي شود و به نام چسب سفيد يا چسب چوب معروف است .

 • سرد کردن پليمر گرمانرم ذوب شده


پليمرهايي که در دماي مناسب ذوب مي شوند و داراي نيروهاي جاذبه زيادي مي باشند، بعنوان چسب داغ ذوب شناخته مي شوند. از انواع پلي استرهاي گرمانرم ، پلي آميدها و پلي اتيلنها ، بعنوان چسب داغ ذوب استفاده مي شود. اين چسبها به صورت لوله هايي با ضخامت کم در بازار موجود مي باشد. در اثر حرارت دادن ، لوله ذوب و جاري مي شود و با ماليدن به سطح جسم و فشردن سطوح به همديگر ، اتصال در ضمن سرد شدن انجام مي شود .

 • عوامل اتصال دهنده


موادي که با شيمي دوگانه وجود دارند، مي توانند به چسبندگي کمک کنند. اين ترکيبات داراي دو گروه عاملي متفاوت در دو انتها مي باشند و معموليترين آنها عوامل اتصال دهنده سيلان مي باشند. يک انتهاي اين ترکيبات ، توليد چسبندگي با شيشه يا مواد معدني ديگر مي کند و انتهاي ديگر از نظر شيميايي فعال مي باشد.

اخيرا ترکيباتي به نام تيتاناتها وارد بازار شده اند که مانند سيلان داراي شيمي دوگانه هستند و شبيه آنها عمل مي کنند ، اما برتريهايي هم در برخي خواص نسبت به سيلانها دارند.


© 2010 - 2011 BehLabTeb All Rights Reserved | Powered by : AhvazWebDesign.com